Halk Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Halk Eğitim Merkezi Kursları Hem İletişim Bilgileri

Usta Öğretici Belgesi Ne İşe Yarar

Usta Öğretici Belgesi Ne İşe Yarar

Usta Öğretici Belgesi Ne İşe Yarar

Usta Öğretici Belgesi Ne İşe Yarar, Usta Öğretici Belgesi Nereden Ve Nasıl Alınır.

Usta Öğretici Belgesi Sahipleri Halk Eğitim Merkezleri, Belediyeler Tarafından Açılan Ücretsiz Kurslar, Özel Kurslarda Eğitici Olarak Görev Alabilir, Mesleklerinde Yanlarında Çırak Öğrenci Çalıştırabilirler.

Daha Fazla Bilgi Sahibi Olmak İçin Denklik Yolu İle Kalfalık Ve Ustalık Belgesi Alma Koşulları Yazılarımızı Okuyabilirsiniz.

Usta Öğreticilik Belgesi Türkiye Genelindeki Mesleki Eğitim Merkezleri Tarafından Verilir.

Usta Öğretici Kursu İçin Mesleki Eğitim Merkezlerine Yıl Boyunca Başvuru Yapılabilir. Yeterli Sayıda Başvuru (20 Kişilik Grup) Oluştuğunda Kurs Açılır. Usta Öğreticilik Kursu Eğitim Süresi 40 Saattir.

Usta Öğretici Belgesi Alabilmek İçin Mesleğinde Ustalık Belgesi Sahibi Olmak Gereklidir. Mesleklerinde 5 Yıl Çalıştığını Sosyal Sigortalar Kurumu SGK Hizmet Dökümü İle BAĞKUR Hizmet Dökümü İle Belgeleyenler Mesleki Eğitim Merkezlerinden Sınav İle Kalfalık Ve Ustalık Belgesi Alabilir.

Mesleğinde Usta Öğreticilik Belgesi Sahipleri Halk Eğitim Merkezlerinde, Belediye Kurslarında Görev Alabilmek İçin Usta Öğretici Oryantasyon Eğitimi Almak Zorundadır.

Usta Öğreticilere Oryantasyon Eğitimleri Halk Eğitim Merkezlerinde Verilir.

Usta Öğreticiler Halk Eğitimde Full Time Ve Part Time Olarak Görev Alabilirler. Usta Öğreticilik Belgesi Sahipleri Halk Eğitim Merkezlerine Başvuru Tarihleri Arasında Belgeleriyle Birlikte Kurs Açma Başvurusunda Bulunabilirler.

Başvurular Oluşturulan Komisyonca Değerlendirilir, Görev Verilecek Olanlar Komisyon Tarafından Belirlenir.

Halk Eğitim Merkezlerinde Usta Öğreticilik Başvuruları Halk Eğitim Merkezlerine Göre Değişmekle Birlikte Daha Çok Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınır.

Usta Öğretici Kursu Başvuru Belgeleri

3 Adet Fotoğraf
Kimlik Aslı Ve Fotokopisi
Ustalık Belgesi Aslı İle Fotokopisi
Belge Asılları Görüldükten Sonra Teslim Edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mejmetkara dedi ki:

    2011 yilondan usta öğretici belgem var baska bi işyerine gitince 5 yil vergi muagiyeti var diyolardi ne derece doğru bu

  2. Şükrü Karagül dedi ki:

    Sene 1991 yılından bu yana farklı farklı yerlerde çalışıyorum Ben 6.5 yıl okudum. Kalfalik, ustalık, usta öğretici belgeleri ni aldım, bu güne kadar hiç bir işime yaramadığı gibi hala ASGARİ ücretle başkalarının ameleliğini yapiyorum, bu saatten sonra da işimi yapma şansım kalmadığı gibi bundan sonra da anca ölünce belki mezarda yaparım

BİR YORUM YAZ