Halk Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Halk Eğitim Merkezi Kursları Hem İletişim Bilgileri

Halk Eğitim Merkezleri Sosyal Etkinlikler

Halk Eğitim Merkezleri Sosyal Etkinlikler

Halk Eğitim Merkezleri Sosyal Etkinlikler

Halk Eğitim Merkezleri Sosyal Etkinlikler, Geziler, Gözlem Ve İnceleme Etkinlikleri, Sergi, Seminer, Konser, Sempozyum, Festival, Fuar, Sportif Organizasyonlar.

Kurumlarca, Milli Kültür Değerlerimizi Sevdirmek, Yaşatmak, Yaygınlaştırmak, Bunların Yeni Nesillere Aktarımını Sağlamak, Öğrenci/Kursiyerleri Zararlı Alışkanlıklardan Korumak, Katılımcılığı Özendirmek, Kursiyerlerde Öz Güven Ve Sorumluluk Duygusunu Geliştirmek, Yeni İlgi Alanları Ve Beceriler Oluşturmak, Yeteneklerini Sergileme İmkanı Vermek Amacıyla Yarışma, Konser, Panel, Sergi, Seminer, Sunum, Sempozyum, Fuar, Festival, Gezi, Sportif Ve Benzeri Sosyal Etkinlikler Düzenlenebilir.
Sosyal Etkinlikler, Diğer Kurum Ve Kuruluşlarla İş Birliği Yapılarak Da Planlanıp Uygulanabilir. Kurumlar, Yıl Boyunca Kurslar İçin Yapmış Oldukları Eğitim İhtiyaçlarını Belirleme Çalışmalarını Sosyal Etkinlikler İçin De Yapabilirler.
Konuların İşlenmesinde Çevre İle İlişki Kurmak, Bilgi Alış Verişinde Bulunmak, Çevreyi İncelemek Ve Tanımak Amacıyla İl İçi, İl Dışı Ve Yurt Dışı Geziler Düzenlenir. Yurt İçi Ve Yurt Dışında Fuar, Sunum, Sergi, Sanatsal, Sportif, Sosyal, Kültürel Ve Benzeri Etkinliklere Katılan Kursiyerler Devam Edemedikleri Süre İçinde İzinli Sayılır.
Kurumlarca Yapılacak Sosyal Etkinlik, Gezi, Gözlem Ve İnceleme Etkinlikleri İle İsteğe Bağlı Olarak Kurulacak Kulüplerin İş Ve İşlemlerinin Yürütülmesinde, 8/6/2017 Tarihli Ve 30090 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği Hükümleri Uygulanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ