Halk Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Halk Eğitim Merkezi Kursları Hem İletişim Bilgileri

Halk Eğitim Kurs Bitirme Belgeleri

Halk Eğitim Kurs Bitirme Belgeleri

Halk Eğitim Kurs Bitirme Belgeleri

Halk Eğitim Kurs Bitirme Belgeleri (Sertifika), Kurs Bitirme Sertifikasını Kaybedenlere Verilen Kayıp Başvuru Formu. Halk Eğitim Merkezleri Örnek Kurs Bitirme Belgeleri, Kayıp Sertifika Başvuru Formu.

Halk Eğitim Kurs Bitirme Belgeleri

(1) Kursları Bitirenlere,

A) Kursları Başarı İle Tamamlayanlara Ek-6’daki Kurs Bitirme Belgesi,

B) Ulusal Ve Yerel Düzeyde Özel Ve Resmi Kurum Ve Sivil Toplum Kuruluşları İle İş Birliği Halinde Düzenlenen Kursları Tamamlayanlara Ek-7’deki İş Birliği İle Açılan Kurslarda Kurs Bitirme Belgesi,

C) Mesleki Ve Teknik Öğretim İçin Geliştirilen Modüler Öğretim Programı Uygulanan Kursları Başarı İle Bitirenlere Ek-6’daki Kurs Bitirme Belgesi İle Birlikte Başardıkları Modülleri Gösteren Ek-4’teki Puan Döküm Çizelgesi,

Ç) Değerlendirme Yapılmayan Her Türlü Faaliyete Katılanlar İle Aile Eğitimi Kurs Programlarına Katılanlara İse Ek-8’deki Katılım Belgesi,
Verilir.

Sponsorlu

(2) Kurs Bitirme Belgeleri Milli Eğitim Müdürlüklerince Soğuk Damga İle Damgalanır.

(3) Belge Almaya Hak Kazananların Listesi Müdür Yardımcısı İle Müdür Tarafından Onaylanır. Listenin Bir Sureti, Belgelerin Soğuk Damga İşlemi Tamamlandıktan Sonra Milli Eğitim Müdürlüğüne Teslim Edilir.

(4) Belgesini Kaybedenlere Yenisi Verilmez, Ancak Ek-10’daki Kayıp Belge Başvuru Formu Onaylanarak Başvuru Sahibine Verilir.

(5) Modüler Öğretim Programları Uygulanan Kurslarda, Devamsız Veya Başarısız Olunan Modüllerin Bulunması Halinde Bu Kurs İçin Kurs Bitirme Belgesi Düzenlenmez. Bu Kursiyerlere Ek-4’teki Puan Döküm Çizelgesi Düzenlenir. Ancak Kursiyer Başarısız Olduğu Modüllerini Tamamlayıp Başarılı Olması Halinde Kurs Bitirme Belgesi En Son Modülün Öğretimini Tamamladığı Kurumca Düzenlenir.

(6) Modüler Öğretim Programları Uygulanan Kurslarda, Devamsız Veya Başarısız Olunan Modüllerin Bulunması Ya Da Kursiyerin Kurs Tamamlanmadan Ayrılması Halinde Kursiyerin Başarmış Olduğu Modüllerin Daha Kısa Süreli Bir Kursun Bütün Modüllerine Denk Olması Durumunda Kursiyer O Kursu Tamamlamış Sayılır Ve Talep Etmesi Halinde Kurs Veya Kursların Kurs Bitirme Belgesi Düzenlenir. Bunun İçin Kursiyerin Yeni Bir Kursa Kayıt Şartı Aranmaz. Kursiyerlere Ek-9’daki Kurs Bitirme Belgesi Verilir.

(7) Bir Kursa Kayıt Olan Kursiyerlerin Tamamı, Kursun Belirli Modüllerinden Muaf Olması Halinde Kurs Planlamasından Bu Modüller Çıkartılır. Kursun Uygulanacağı Süre Yeni Duruma Göre Belirlenir.

(8) Kalorifer Ateşçiliği Ve Buharlı Kazan Ateşçiliği Kurslarını Başarı İle Tamamlayanlara Ek-6’daki Kurs Bitirme Belgesi Verilir. Kurs Bitirme Belgesinin Alt Bölümüne Bu Belgenin Aynı Zamanda Yetkili Kalorifer Ateşçi Ehliyeti Olduğu Belirtilir.

(9) Bir Kursu Başarı İle Bitiren Kursiyerlerin Kurs Bitirme Belgeleri Kendilerine, 18 Yaşından Küçük Kursiyerlerin Kurs Bitirme Belgeleri İse Velisi Veya Vasisine, Belge Defterine İşlenerek İmza Karşılığında Verilir.

Yaygın Eğitim Sertifika Sorgulama İçin Tıklayın.

Ek Belgeleri İndirmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Yaso dedi ki:

  Soyismim değişti boşandım evrakta soy isim değiltirilebiliniyor mu?

  1. değiştirilemiyor diye biliyorum.

 2. Melike dedi ki:

  Ben çocuk gelişim sertifikama ulaşamıyorum şuan e devletten belge cikartsam işe başvuru yapacağım kabul olunur mu

 3. Emir dedi ki:

  Aldığım sertifikayı kaybettim. Kurumda kapandı nerden alabilirim ?

  1. halk eğitim merkezleri 8 haziran 2020 tarihi itibariyle açıldı. e-devlet üzerinden de indirilebilir.
   https://www.turkiye.gov.tr/meb-sertifika-bilgileri-sorgulama

 4. Hikmet dedi ki:

  E devlette sadce hijyen sunum var diğer isis
  hijyen belgelerimm de kayıp nasıl çıkartabilir im bumlar e devlette yok

  1. belgeyi aldığınız halk eğitim merkezine başvurun.

 5. Hikmet dedi ki:

  MEB tarafından duzenlen aşçılık sertifikami kaybettim tekrar nasıl cikarta bilirim

  1. belgeyi aldığınız kuruma başvurun.

 6. Adem dedi ki:

  Hijyen belgemi kaybettim nasıl alabilirim kaç gün sürer

BİR YORUM YAZ